V září budeme opět přenášet Jelení lávku
V září budeme opět přenášet Jelení lávku
Od pondělí 3. září 2012 bude v Českém Krumlově pro všechny vodáky nesjízdná propust Jelení lávka. Omezení potrvají přibližně do 30. září 2012.

Od pondělí 3. září 2012 bude v rámci rekonstrukce jezu Jelení lávka zahájena demolice zbývající části pevného jezu. Znamená to, že veškerý průtok ve Vltavě bude za normálního nízkého průtoku převáděn přes objekt Krumlovského mlýna. Předpokládá se částečné vypuštění jezové zdrže a zaklesnutí hladiny nad jezem řádově o jeden metr oproti běžnému stavu. V důsledku poklesu hladiny v nadjezí se nová jezová propust dostane nad úroveň vody a bude proto suchá. Z tohoto důvodu bude propust pro všechny vodáky nesjízdná a bude uzavřena. Uzavírka propusti potrvá od 3. září 2012 přibližně do 30. září 2012.

Přibližně od začátku října 2012 bude jezová zdrž opět napuštěna na běžnou úroveň a voda bude převáděna jak jezovou propustí, tak přes novou pevnou část jezu vedle jezové propusti.

Pro vodáky je k dispozici stávající provizorní trasa pro přenášení lodí. Místo pro výstup z lodí je situován u levého břehu u schůdků vedoucích do ulice Rybářská, kde je instalován k tomuto účelu ponton. Nástupní místo do řeky se nachází dále po proudu před novou konstrukcí lávky přes řeku u mostu Na Plášti. Alternativou bude přenášení lodí suchou jezovou propustí, kdy zhotovitel rekonstrukce jezu Jelení lávka (akciová společnost ZVÁNOVEC) zajistí dosypání dna propusti na úroveň betonových žeber tak, aby byla propust bezpečně schůdná.


Komentáře:Napsat komentář


Logo Odysea
Logo Cesta Sports
Logo Půjčovna raftů Pirát

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace