Upřesnění upouštění vody z Lipna
Upřesnění upouštění vody z Lipna
Všechny vodáky, kteří se už těší na Vltavu, zajímá výhled na příští dny a týdny, my máme nejnovější odhady z Povodí Vltavy.

Úterý 11.6. Podle našich informací má Povodí Vltavy stále ještě příliš velký objem vody v Lipenské nádrži. Scénář upouštění proto nepřináší žádné dobré vyhlídky na obnovení splouvání řeky z Vyššího Brodu. Uvažuje se sice o snížení průtoku z nynějších více než 100 m3/s, ale pořád se to bude pohybovat někde nad 60 kubíky až možná k 90, to podle aktuální hydrologické situace. Tento stav má trvat nejméně po dva následující týdny.

Pro vodáckou veřejnost je tento průtok pro splouvání pořád příliš riskantní. I kdyby stav poklesl pod druhý povodňový stupeň, bude to voda pro raftové nadšence, kteří už mají něco odjeto, ale nikoliv pro běžného turistu. Bude zajímavé sledovat, jak se k této situaci postaví půjčovny lodí. Budou nějak selektovat své zákazníky, podmiňovat zapůjčení nějakým speciálním prohlášením a/nebo povinným zapůjčením helem? Nebo budou ještě vyčkávat? Uvidíme.
Komentáře:Napsat komentář


Logo Odysea
Logo Cesta Sports
Logo Půjčovna raftů Pirát

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace