Tisková zpráva ADLP
Tisková zpráva ADLP
Zde jsou avizované informace o spuštění vodácké linky, přečtěte si, jaké jsou záměry dopravce a s čím můžeme v létě počítat. Odkaz na jízdní řád najdete v pravém sloupci.

JIHOČESKÝ VODÁCKÝ AUTOBUS


V sobotu 20. června zahájí dopravce ADLP, s.r.o. provoz nové autobusové linky JIHOČESKÝ VODÁCKÝ BUS z Českých Budějovic do Vyššího Brodu. Pilotní projekt nabídne zákazníkům v hlavní sezóně v červenci a srpnu nejrychlejší přímé spojení podél řeky Vltavy s turisticky oblíbeným Českým Krumlovem, Brannou, Zlatou Korunou a Rožmberkem nad Vltavou. Vybrané spoje budou zajíždět i do Lipna nad Vltavou.
Pravidelná autobusová linka České Budějovice – Český Krumlov (320920) a zpět bude jezdit 2x denně vždy od středy do neděle v každém směru od 18. června. Pilotní projekt počítá s provozem v hlavní turistické sezóně do 30. srpna. Spoje nabídnou pohodlné spojení mezi místními kempy, půjčovnami lodí a hlavními nástupními/výstupními stanovišti na řece Vltavě.


„Naším cílem je nabídnout alternativu k chybějícímu dennímu přímému autobusovému spojení mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou. Na této trase je absence jak přímých vlakových, tak autobusových spojů,“ upřesňuje Barbora Veselá, spolumajitelka ADLP, s.r.o. odpovědná za osobní dopravu a doplňuje: „ Nová autobusová linka je bezpochyby velmi lákavá pro vodácké turisty, ale zajištěním přestupů v Českých Budějovicích a prodloužením linky až na Lipno nad Vltavou ji mohou využívat zájemci z celé České republiky.“
Odjezdy autobusů jsou nastaveny tak, aby navazovaly na vybrané dálkové a osobní vlaky v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Z Českých Budějovic pojedou autobusy také v odpoledních hodinách, a to ve středu, pátek, sobotu a v neděli v 16:35. V opačném směru pak navazují na odpolední vlaky do Plzně a Prahy v Českých Budějovicích. Rozšíří se také nabídka spojení v rámci regionální dopravy. Nově mohou zájemci využívat odpoledních a večerních přímých spojů z Lipna nad Vltavou do Českého Krumlova a Českých Budějovic.
„Nejrychlejší se díky této nabídce stává i spojení menších měst a obcí s krajským městem. Například jízdní doba z centra Rožmberka nad Vltavou do Českých Budějovic se takto zkrátí z průměrné hodiny a půl na 59 minut,“ uzavírá Barbora Veselá.


Jízdenku lze samozřejmě zakoupit po nástupu do autobusu u řidiče, nebo pohodlně on-line přes www.bus4u.cz, kde lze provést nákup až 15 dnů předem. Součástí nabídky je též možnost objednat si hromadnou přepravu větších skupin cestujících a využít tak slevy pro skupiny.
Při odbavení může cestující čerpat nabízenou slevu 20% pro držitele průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE. Slevu lze uplatnit jak v hotovosti při nákupu u řidiče, tak při bezhotovostním nákupu on-line.
Zdroj: ADLP, s.r.o.

Komentáře:Napsat komentář


Logo Odysea
Logo Půjčovna raftů Pirát
Logo Cesta Sports

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace