Splavnost Vltavy až do Českých Budějovic?
Splavnost Vltavy až do Českých Budějovic?
Co si myslí město o vodácích, a jak se na ně chce připravit? Co nového se chystá?

V plánech města se pravidelně objevují myšlenky na zpřístupnění města vodákům a na vybudování infrastruktury, která by je sem přilákala. Jsou to konkrétně záměry na vybudování nového vodáckého kempu blízko centra města Na Valše a splavnění Trilčova jezu.
V minulých dnech vyšel článek v iDNES.cz o investicích města v roce 2014. Součástí má být i splavnění Trilčova jezu, kde má být upravena plavební komora tak, aby jí mohli projíždět i vodáci.  To samozřejmě vítáme, neboť současné dlouhé přenášení je velmi nepříjemné.
V souvislosti s tím však vyvstávají další otázky. Především, kde bude moci vodák své plavidlo dostat na břeh a naložit, kde vyhodí odpad a kam si dojde na toaletu, a pokud budeme uvažovat tímto směrem dále, tak kde složí hlavu, pokud se rozhodne zůstat déle.
Plán na vybudování kempu v centru je letitý a v aktuálních dokumentech města se nevyskytuje. Je dobré, když do sebe věci zapadají.
Budeme se snažit, přinést vám přesnější a konkrétní informaci o tom, jaká je současná situace. O Trilčově jezu je už rozhodnuto, článek z iDNES je zde


Komentáře:Napsat komentář


Logo Půjčovna raftů Pirát
Logo Odysea
Logo Cesta Sports

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace