Otevření šlajsny a trasy přenášení
Otevření šlajsny a trasy přenášení
Dnes 14.7. 2012. Dostali jsme nové informace o stavu prací na jezu U Jelení lávky, a tak Vám je v této aktualitě předáváme.

Ahoj,

po tomto  víkendu by se pod zámkem v Českém Krumlově měla otevřít nová vodácká propust. Vyhražení nové šlajsny je plánováno na pondělí, přesný čas bude znám v pondělí ráno. Bohužel proplouvání bude nadále ztěžovat pižmová konstrukce, která je postavena pro rekonstrukci Jelení lávky.

Splouvání nové šlajsny by mělo být jednoduché pro čluny. Kánoe vzhledem k množství vody mohou mít problémy - viz. komentář projektanta:
 
"Upřesňuji informaci k propusti. Kartáče do propusti slouží jako zpomalovací zdrhla v propusti – tedy nejedná se pouze pro účelové zařízení pro ryby, nýbrž i zařízení pro pomalejší  splouvání propusti. Do okamžiku osazení kartáčů bude v propusti „jazyk“ pro rafty zřejmě bezproblémový, ovšem pro standardní lodě asi obtížnější a stav sjízdnosti bude muset být posouzen. Každopádně propust nebude plně dokompletována."

Od nové šlajsny budou od pravé kozy a levého břehu nasypány náspy, které vytvoří navigaci pro podplouvání mostu, který slouží k přemostění staveništní komunikace na korunu jezu.
Přenášení bude možné Rybářskou ulicí. Výstup na břeh je přes velký ponton, vstup na řeku od provizorního mostu po náspu. Než se zajímkuje koruna jezu bude k dispozici původní přenášení středem po panelce. Je možné, že nástup do řeky bude stěžovat proud z nové šlajsny. Nevím, jak dlouho bude toto přenášení k dispozici. Přikládám současné foto s naznačeným přenášením atd.

Šlajsna


Zdraví
Radek Šťovíček
Komentáře:Napsat komentář


Logo Odysea
Logo Cesta Sports
Logo Půjčovna raftů Pirát

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace