Kolaps na Vltavě?
Kolaps na Vltavě?
Vltava pod Papouščí skálou nebude uzavřena. Náhradní řešení navrhuje Spolek půjčoven lodí a kempů na Vltavě. O jeho konkrétní podobě budou jednat zainteresované strany v pondělí. Více níže.

O možných řešeních, jak odvrátit hrozící kolaps ve Větřní na Vltavě jsme se bavili s předsedou Spolku půjčoven lodí a kempů na Vltavě Radkem Šťovíčkem. Řekl nám, že probíhají jednání o této věci, a že schůzka všech zainteresovaných stran má proběhnout v pondělí v Českém Krumlově, kde se sejdou lidé z Povodí Vltavy, zastupitelé města Český Krumlov, Sdružení půjčoven a kempů, zástupci Lesů ČR. 

Sdružení navrhuje, aby se na levém břehu vybudoval po dobu sanace skály, dočasný přechod pro přenášení lodí, tak, jak tomu bylo v případě přestavby jezu U jelení lávky v centru Krumlova. Zavřít řeku je podle nás zcela špatné a nereálné řešení, říká Šťovíček. Co by to znamenalo pro vodáky a pro náhradní dopravu v místě si raději nikdo nechce představovat. Byl by to totiž totální kolaps. Jsou tady i názory, že by se dala zařídit náhradní přeprava, ale tato myšlenka naráží na neexistenci vhodných a kapacitně dostatečných míst k vylodění, nakládání a vykládání a opětovné nalodění. Na takovou zátěž a soustředění lidí na jednom místě není nikdo připraven. Dobrou zprávou je, že o uzavření řeky neuvažuje ani Povodí Vltavy. Takže se vhodné řešení snad najde.

Komentáře:Napsat komentář


Vložil: Tomáš Kala 26.4.2018 08:07
DODATEK: V pondělí 23. 4. 2018 byla schůzka dotčených subjektů k problematice Barevné skály. Výsledkem bylo vydání tiskové zprávy, která informuje o uzavření Vltavy. V úterý se sešel výbor Spolku a domluvil se na postupu při jednání s Lesy ČR, Povodím Vltavy a Města Č. Krumlov. Po středečním jednání je tento výstup. Poslední dubnový víkend bude řeka bez omezení sjízdná. Je domluveno řešení, že se vytvoří koridor na přenášení na levém břehu řeky, který provede Povodí Vltavy. Bude realizováno do prvního květnového víkendu ... Další řešení pro splouvání jsou v jednání.Logo Odysea
Logo Cesta Sports
Logo Půjčovna raftů Pirát

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace