Bulvár a Vltava
Bulvár a Vltava
Pan Vodácký autobus Josef Šelepa zveřejnil na svém FB opravdu pěkný text jako reakci na reportáž Novy, článek Novinek.cz a dalších médií. Už dlouho jsem se tak nezasmál. Má pravdu a proto se s Vámi o něj podělíme a přetiskujeme jeho plné znění.

Kecy v kleci. Na Vltavě plujeme a poplujeme

 

Pozvedněte svá pádla k nebi a pak je nechte volně padnout - na hlavy reportérů televize Nova, Novinek.cz a dalšího bulváru, co se nám vodákům pokouší zkazit náladu.

 

Tu cestu s lodí do zastavárny si zase rychle rozmyslete a buďte v klidu.

Ano, je smutné, že v pražské Chuchli mají málo vody - mimochodem, bylo to někdy jinak? I to, že úsek mezi Hněvkovicemi a Kořenskem možná bude nesjízdný. Tam ale doplujete leda tehdy, když na lodi usnete. Jinak plavba končí v Boršově - 38 km před Hněvkovicemi!

Takže zpátky do reality. Vltava má délku 430 km.

A ten nejvíc ježděný a nejlepší vodácký úsek mezi Vyšším Brodem a Boršovem dělá z těch 430 km jen 16 % - 68 km řeky.

68 km, co teče pod horama, kam sucho dorazí až jako poslední. Nebo nedorazí vůbec. Podobně jako dámy a pánové reportéři. Kteří jaksi zapomněli ještě na jednu takovou malilinkatou drobnost. Prkotinku.

My jí tady říkáme Lipno.

Chápeme. Ten velký modrý flek se na mapě snadno přehlédne. My ho ale máme za barákem a denně kolem něj jezdíme tam a zpátky. Takže moc dobře víme, že voda z něj chrlí, jak má.

A jestli některý úsek bude nesjízdný, tak ten nad Lipnem. Horní tok nad Novou Pecí, který leží v národním parku a kde jsou podmínky pro splutí řeky přísné, ať je počasí jakékoliv.

Ale ten tradiční, nejlepší a nejzábavnější úsek pod Lipnem - od Vyššího Brodu do Boršova - bude sjízdný furt. To tvrdíme jako lidi, kteří s řekou žijí.

 

Přátelé, média lidi rozdělují. Ale nás voda spojuje.

Držte se,

 

My všichni z Jihočeského vodáckého autobusu

www.vodackyautobus.eu

 

Komentáře:Napsat komentář


Logo Cesta Sports
Logo Půjčovna raftů Pirát
Logo Odysea

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace